Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

VII ZLOT FIATA 126p

Za nami kolejny - VII ZLOT FIATA 126p, który odbył się w niedzielę 10 września 2017 roku na terenie Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim. Pogoda jak zawsze dla "Maluszków" była łaskawa i tylko drobne kropelki deszczu, które spadły na karoserie weteranów szos to tylko dla ochłody:).

Fiacików było naprawdę dużo, ponad 120. Zlot rozpoczął się na boisku I LO im. Powstańców Wlkp. Wszystkich przybyłych gości przywitała dyrektor ZSP Ilona Bałoniak oraz burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Maciej Bratborski. 
Około 10:30 wszystkie fiaty wyjechały do Pałacu w Orli. W drodze powrotnej maluchów, wielu mieszkańców Koźmina z zainteresowaniem przyglądało się przejeżdżającemu korowodowi aut, które zmierzały na targowisko miejskie. Tam odbył się konkurs, w którym każdy mógł spróbować swoich sił w pchaniu auta do mety.

Następnie samochody wróciły na boisko przy LO. Około 14:00 w auli liceum odbyło się spotkanie z Arkadym Fiedlerem, który podzielił się swoimi przeżyciami podczas podróży maluchem przez Afrykę. Na zewnątrz trwały różne konkursy i wyścigi dla uczestników oraz wszystkich przybyłych gości. Można było podziwiać stare motocykle z czasów PRL-u i posilić się pysznymi kiełbaskami. Komisja konkursowa oceniała samochody. 
Wyróżnienia można było uzyskać w kategoriach takich jak: najładniejszy pojazd zlotu, najstarszy i najbardziej zachowany. Nagrody wręczył burmistrz Miasta i Gminy Maciej Bratborski. 
Na zakończenie zlotu odbył się koncert w wykonaniu Tomka Kowalskiego z zespołem.

Zlot był bardzo dobrze zorganizowany i wspierany przez władze samorządowe jak i koźmińskie firmy. Organozatorami byli: Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego przy ZSP, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim, Miasto i Gmina Koźmin Wielkopolski. Patroni medialni: Radio Poznań, Rzecz Krotoszyńska oraz Telewizja Kablowa PROART. Oczywiście bez sposorów VII ZLOT FIATA 126p by się nie odbył, dlatego podziękujmy firmom: AUTO SERWIS RYSZARD KOSTKA, BANK SPÓŁDZIELCZY JAROCIN, STUDIO DEKORAL MIROSŁAW GOŁĄBEK, AUTO BAZA - BARTOSZ KOSTKA, KOŹMIŃSKIE USŁUGI KOMUNALNE Sp. z o.o., PHW CEZAR - CEZARY PIŁKOWSKI wraz ze wsparciem finanswoym Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.Jak co roku było szereg atrakcji, przejazdy ulicami miasta i okolicy, konkursy dla uczestników imprezy, w tym konkursy artystyczne dla najmłodszych. Na pewno wszyscy poczuli ducha tamtych dawnych motoryzacyjnych czasów. Już wkrótce szczegółowe informacje od Organizatorów.

Szczególne podziękowania należą się również klasie II Liceum Ogólnokształcącego przy ZSP w Koźminie Wielkopolskmi wraz z wychowawczynią Dorotą Parysek-Raś oraz nauczycielom: Lidce Niedziela-Skrzypczak, Paulinie Ignasiak-Szymczak, Beacie Kuśnierczak, Katarzynie Molczyk, Agnieszcze Ziembickiej oraz Barbarze Opielewicz, które zadbały o sprawne przeprowadzenie VII Zlotu Fiata 126p. Zadanie im powierzone wykonali WZOROWO. 

Teraz wszystkich zapraszymy do fotogalerii, które powstały dzięki naszym uczniom z klasy I TGiPC (Technik Grafiki i Poliografi Cyfrowej): Joannie Przybyłko oraz Jonaszowi Owieśnemu (dodatkowe podziękowania od wychowawcy - Waldemara Ratajczyka) oraz nauczycielki Agnieszki Ziembickiej.

Tekst: Asia Przybyłka I TGiPC & Waldemar Ratajczyk

[ FOTOGALERIA - JOANNA PRZYBYŁKA ]

[ FOTOGALERIA - JONASZ OWIEŚNY ]

[ FOTOGALERIA - AGNIESZKA ZIEMBICKA ]