Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

[ AKTUALNOŚCI 2017/2018 ]      F  


 W R Z E S I E Ń   2 0 1 7


BEDNARY 2O17 - AGRO SHOW

To już kolejny raz jak uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę dydaktyczną do Bednar, gdzie odbyła się Wystawa AGRO SHOW. Impreza jest największą tego typu w Europie. Na wystawie odbyła się prezentacja najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Na tegorocznej imprezie nie zabrakło ofert czołowych producentów. AGRO SHOW to nie tylko maszyny i urządzeni ale także środki ochrony roślin, nasiona, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Uczniowie klas Technikum Rolniczego i technikum mechanizacjo rolnoctwa prócz możliwości zapoznania się z ofertami wystawców mieli możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach towarzyszących: pokazach maszyn podczas pracy, konkursach siłowych, spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych instytucji rządowych związanych z rolnictwem. Dodatkowo odwiedziliśmy stoiska naszych lokalnych producentów i przedsiębiorców w branży kabin i wózków elektrycznych: firmę NAGLAK oraz firmę BARTESKO.

Tekst i foto: Karol Ratajczyk

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


PROJEKT UNIJNY - AKADEMIA ZAWODU

Praktyka i kompetencje zawodowe dla uczniów szkół powiatu krotoszyńskiego nr LSI: RPWP.08.03.01-30-0005/15.
Okres realizacji: 01.09.2016- 31.08.2019 
W roku szkolnym 2016/2017 w ramach projektu doposażono pracownię ekonomiczną. W roku szkolnym 2016/2017 w projekcie uczestniczyło 10 uczniów klasy III Technikum w zawodzie technik ekonomista. Zakres wsparcia dla uczniów: doradztwo zawodowe, szkolenie kierowca wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z elementami gospodarki magazynowej, 150h staż zawodowy w DINO POLSKA S.A.C(1250zł).
ZAPRASZAMY UCZNIÓW (TECHNIK EKONOMISTA) DO UDZIAŁU W PROJEKCIE W BIEŻĄCYM ROKU SZKOLNYM. 
ZAPISY u p. Michała Ryby sala 50.

MK


LEKCJE Z ZUS

Uczniowie naszej szkoły biorą po raz drugi udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym organizowanym przez ZUS „Lekcje z ZUS”. 
Jest to autorski projekt ZUS, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Projekt polega na przeprowadzeniu ciekawych lekcji przy wykorzystaniu materiałów edukacyjnych opracowanych przez ZUS z zakresu ubezpieczeń społecznych. Po przeprowadzonych lekcjach uczniowie wezmą udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” z atrakcyjnymi nagrodami. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Magdalena Cyfert
Fot Grzegorz Pierzchała

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


KLASA II LO NA ZIELONEJ SZKOLE

zielona2017

ZAPRASZAMY NA SZKOLNĄ STRONĘ FACEBOOKA ]


WYCIECZKA DO BIOGAZOWNI NA POMORZE

W środę, 20 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na zorganizowaną wycieczkę na Pomorze, by obejrzeć najpopularniejsze w Polsce biogazownie. Odwiedziliśmy biogazownie w Poznaniu i Starorypinie.
Wszyscy byli pod wrażeniem nowoczesnych instalacji i urządzeń oraz planów z nimi związanych. Na domiar wrażeń uczniowie mieli też okazję zwiedzić Zamek Golubski, gdzie zobaczyli prawdziwą salę tortur, szczątki zmarłych mieszkańców i wojowników, stare pieniądze i biżuterię, posłuchali legend o Annie Wazównie i końskich schodach, mogli przymierzyć hełm rycerski. Świadomość, że tymi samymi ścieżkami przechadzali się kiedyś władcy i rycerze była tym bardziej ekscytująca. Całą wycieczkę dokumentował Marcin Leśniak, którego fotografie można obejrzeć w poniższej galerii.

Natalia Kaźmierczak
Fot. Marcin Leśniak

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


STYPENDIA STAROSTY KROTOSZYŃSKIEGO

stypendiaW dniu 20 września w auli Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie, odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Starosty Krotoszyńskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na podbudowie gimnazjum prowadzonych przez Powiat Krotoszyński. Nagrodzeni uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub uzyskali w wybranej dziedzinie naukowej szczególne osiągnięcia. 
W gronie stypendystów znalazło się 35 uczniów w tym 15 osób z naszej szkoły.
Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!!!

[za FB]


SALON MATURZYSTÓW

W poniedziałek 11.09.2017r. uczniowie klas maturalnych naszej Szkoły wzięli udział w „Salonie Maturzystów”, największej w kraju edukacyjnej kampanii informacyjnej, zorganizowanej w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. „Salon Maturzystów” odbywa się już po raz jedenasty w 16 miastach akademickich. 
Zgromadzeni uczniowie mogli uzyskać informacje na temat matury z poszczególnych przedmiotów od ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz poznać ofertę edukacyjną i zakres wymagań rekrutacyjnych bezpośrednio od przedstawicieli różnych uczelni wyższych z całej Polski, jak i możliwości studiowania za granicą.

Małgorzata Olejnik
Fot. Karol Ratajczyk

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


VII ZLOT FIATA 126p

Za nami kolejny - VII ZLOT FIATA 126p, który odbył się w niedzielę 10 września 2017 roku na terenie Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim. Pogoda jak zawsze dla "Maluszków" była łaskawa i tylko drobne kropelki deszczu, które spadły na karoserie weteranów szos to tylko dla ochłody:).

Fiacików było naprawdę dużo, ponad 120. Zlot rozpoczął się na boisku I LO im. Powstańców Wlkp. Wszystkich przybyłych gości przywitała dyrektor ZSP Ilona Bałoniak oraz burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Maciej Bratborski. 
Około 10:30 wszystkie fiaty wyjechały do Pałacu w Orli. W drodze powrotnej maluchów, wielu mieszkańców Koźmina z zainteresowaniem przyglądało się przejeżdżającemu korowodowi aut, które zmierzały na targowisko miejskie. Tam odbył się konkurs, w którym każdy mógł spróbować swoich sił w pchaniu auta do mety.

Tekst: Asia Przybyłka I TGiPC & Waldemar Ratajczyk

[ CZYTAJ WIĘCEJ ... + FOTOGALERIE ]


NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018

4 września 2017 rok - poniedziałek, zupełnie inny ranek na koźmińskich ulicach. Właśnie rozpoczyna się nowy rok szkolny 2017/2018. W koźmińskim "Zamku" uroczysta inauguracja rozpoczęła się mszą świętą w kościele farnym o godz. 8.00. Po wsparciu duchowym wszyscy udali się do hali sportowej gdzie miała miejsce dalsza część Uroczystości, która została przygotowana przez klasę 2 TES pod opieką wcyhowawczyni p. Julii Niedzieli-Skrzypczak oraz p. Karola Ratajczyka. Prowadzącymi byli uczniowie: Klaudia Bade oraz Bartłomiej Dominiak, którzy po hymnie przywitali Dyrekcję, nauczycieli, rodziców, uczniów, a w szczególności przybyłych gości: Starostę Krotoszyńskiego - p. Stanisława Szczotkę, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - p. Przemysława Wójcika, radnego Rady Powiatu - p. Piotra Osucha, Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski - p. Macieja Bratborskiego, przedstawiciela Policji starszego aspiranta - p. Krzysztofa Grzemskiego, Przewodnicącą Szkolnej Rady Rodziców - p. Irenę Kaj, Skarbnika Szkolnej Rady Rodziców - p. Magdalenę Kubiak. Po powitaniu głos zabrala Dyrektor Szkoły p. Ilona Bałoniak, która powitała w szczególności "pierwszoklasistów" oraz pochwaliła uczniów za osiągnięte bardzo wysokie wyniki egzaminu maturalnego oraz wyniki egzaminów kwalifiikacyjnych. Kolejnym punktem było uroczyste ślubowanie klas I-wszych. W tym roku to 4 klasy, w tym 3 klasy techniczne: technik rolnik, technik spedydor oraz połączona klasa: technik ekonomista oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej i klasa branżowa szkoła I stopnia. Na podsumowanie wszyscy oklaskiwali uczniów biorących udział w części artystycznej, piosenki oraz scenki satyryczne z życia szkoły. Nasi artyści to: grupa wokalno-instrumentalna "Bzy sensu", śpiew: Dagmara Soczewa ( 3 TEA), Sylwia Pieniężna (4TCPG), Weronika Pieniężna (2TCPG) oraz Zuzanna Bryl (2 TES). Po zakończeniu uroczystości wszystkie klasy wraz w wychowawcami udali się do swoich klas, by zapoznać się przede wszystkim z długo wyczekiwanym:) planem lekcji na pierwszy dzień nauki:).

TEKST i FOTO: Waldemar Ratajczyk (wychowawca klasy I Technik Ekonomista i Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej)

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


plony

Święto plonów w Lutogniewie

zapraszamy na szkolną stronę Facebooka.