Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

 

STYCZEŃ 2019

 

moje kompetencje - moja przyszłość

mkNasza szkoła przystąpiła do Projektu Unijnego "Moje Kompetencje - Moja Przyszłość" - rozwój potencjału uczniów ze szkół powiatu krotoszyńskiego. Projekt adresowany jest do 436 uczniów z 12 szkół prowadzonych przez Powiat Krotoszyński. Zakłada wsparcie uczniów poprzez realizację zajęć wyrównawczych i rozwijających zainteresowania i uzdolnienia oraz wspierających rozwój poznawczy i wpływających na zmniejszenie trudności w opanowaniu wiadomości i umiejętności szkolnych, a także wsparcie dla 25 nauczycieli i doposażenie 8 pracowni.Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach: Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W ramach tego projektu prowadzone są zajęcia:

1. Zajęcia z biologii dla uczniów chętnych do poszerzania wiedzy.
2. Zajęcia z fizyki z mechatroniką dla uczniów chcących rozwijać dodatkowe zainteresowania.
3. Zajęcia z matematyki dla uczniów mających trudności w nauce jako przygotowanie do matury na poziomie podstawowym.
4. Zajęcia z matematyki dla uczniów chcących poszerzyć wiedzę z matematyki.
5. Zajęcia z języka niemieckiego oraz z języka angielskiego - przygotowanie do egzaminu maturalnego. 

Więcej informacji w linku: [http://www.powiat-krotoszyn.pl/index.php/fundusze/2015-08-03-06-35-04/edukacja/moje-kompetencje-moja-przyszlosc]

Opiekun projektu: Michał Ryba.


mistrzynie wielkopolski lzs w zsp - gratulujemy!

W czwartek 7 lutego odbył się w hali sportowej naszej szkoły Finał Mistrzostw Wielkopolski LZS w piłce ręcznej dziewcząt. Wystąpiło 5 zespołów które rywalizowały że sobą grając systemem "każdy z każdym". Najlepsze okazały się dziewczęta z "Zamku" które wygrały wszystkie mecze a w decydującym spotkaniu pokonały Zespół Szkół z Trzcianki 6:4. 3 miejsce przypadło drużynie z Nietążkowa a poza podium znalazły się ekipy z Ostrzeszowa i Szamotuł.

Skład zwycięskiej drużyny: Milena Mie... [ Zobacz więcej na FB ]


finał WOśP - występ kuby

13 stycznia 2019 podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koźminie Wielkopolskim, który rozegrał się głównie na scenie w kinie Mieszko, pojawili się młodzi artyści z miejscowych szkół, aby uświetnić swoimi występami to szczytne wydarzenie. Naszą szkołę reprezentował Jakub Marcisz z kl. II TE/TCPG. Kuba wykonał cztery utwory muzyczne: „Jak długo jeszcze”, „Hej Wy”, „4:30” oraz „Lovely” i tym samym dał osobiste świadectwo tej szlachetnej inicjatywie. Atmosfera panująca w kinie była niesamowicie ciepła, a wszyscy wokaliści i muzycy, którzy zostali „wkręceni w pomaganie”, mogli liczyć na gromkie brawa od przybyłej publiczności.

Tekst i foto: J. Marcisz


Wernisaż grzegorza pierzchały

31 stycznia w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej naszego nauczyciela Grzegorza Pierzchały. Wystawa zatytułowana "Portret z podróży niecodziennych" przedstawia portrety fotograficzne zatrzymane w kadrze aparatu fotograficznego autora. Zdjęcia ostały wykonane podczas podróży Grzegorza Pierzchały po egzotycznych miejscach kuli ziemskiej. Można zobaczyć kambodżańskie dzieci, izraelskie rodziny, marokańskich kloszardów, egipskich beduinów czy tunezyjskich żydów.
Zapraszamy do odwiedzenia wystawy - Muzeum Regionalne w Krotoszynie. Wystawa będzie czynna do 15 marca.

Waldemar Ratajczyk

Zdjęcia dzięki uprzejmości Krzysztofa Szukalskiego - Gazeta Krotoszyńska - ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII.


Czas zawodowców - bis

W dniach od 07 do 11 stycznia 2019 r. grupa spedytorów z klasy III i grupa ekonomistów z klasy IV miała okazję uczestniczyć w zajęciach na Politechnice Poznańskiej w ramach projektu unijnego „Czas zawodowców – BIS”. Przez cały tydzień zarówno spedytorzy jak i ekonomiści intensywnie pracowali nad wieloma projektami.
W pierwszym dniu spedytorzy realizowali zadania oparte na automatycznej identyfikacji z wykorzystaniem oprogramowania COMAX oraz bramki RFID, a także projektowali etykietę logistyczną. W następnych dniach zmierzyli się z zadaniami związanymi z pracą magazynowo - handlową z wykorzystaniem oprogramowania COMARCH ERP OPTIMA. Dużo satysfakcji sprawiła im realizacja zadań transportowych, opracowywanie tras na podstawie listów przewozowych, doboru środków transportu, oraz minimalizacji kosztów. Ostatnim i najbardziej pracochłonnym był projekt dotyczący uruchamiania działalności gospodarczej.
Ekonomiści z kolei zaczęli od omówienia tematyki działalności gospodarczej, następnie zajęli się tworzeniem biznesplanów i analizą SWOT. Kulminacyjnym punktem ich wytężonej pracy w grupach była prezentacja biznesplanów, podczas której wykazali się wysokimi umiejętnościami organizacyjnymi i komunikacyjnymi. W kolejnych dniach realizowali zadania z wykorzystaniem oprogramowania kadrowo - płacowego ENOVA. Następnie zapoznali się z przebiegiem procesu rekrutacji, gdzie między innymi uczyli się poprawnie sporządzać własne CV i listy motywacyjne. Również dowiedzieli się na co zwracać uwagę przy wyborze kandydata z punktu widzenia osoby rekrutującej oraz jak właściwie zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Piątek był dniem podsumowującym. Na początek młodzież zwiedziła campus uczelni. Najbardziej podobała im się wizyta w rozgłośni radiowej Radia Afera, gdzie odwiedzili studio nagrań, oraz zobaczyli jak wygląda praca w studiu nadającym audycje „na żywo”. Następnie uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym, podczas którego dowiedzieli się ważnych informacji dotyczących wyboru odpowiedniej ścieżki edukacyjno - zawodowej w przyszłości.
Popołudniami był czas na przyjemności, zwiedzanie Poznania i korzystanie z atrakcji stolicy Wielkopolski. Tydzień szybko minął, a młodzież wróciła z uśmiechem na twarzach, miłymi wspomnieniami i mnóstwem ciekawych doświadczeń.

Karolina Kowalska
Katarzyna Molczyk