Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

BEDNARY 2O17 - AGRO SHOW

To już kolejny raz jak uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę dydaktyczną do Bednar, gdzie odbyła się Wystawa AGRO SHOW. Impreza jest największą tego typu w Europie. Na wystawie odbyła się prezentacja najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Na tegorocznej imprezie nie zabrakło ofert czołowych producentów. AGRO SHOW to nie tylko maszyny i urządzeni ale także środki ochrony roślin, nasiona, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Uczniowie klas Technikum Rolniczego i technikum mechanizacjo rolnoctwa prócz możliwości zapoznania się z ofertami wystawców mieli możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach towarzyszących: pokazach maszyn podczas pracy, konkursach siłowych, spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych instytucji rządowych związanych z rolnictwem. Dodatkowo odwiedziliśmy stoiska naszych lokalnych producentów i przedsiębiorców w branży kabin i wózków elektrycznych: firmę NAGLAK oraz firmę BARTESKO.

Tekst i foto: Karol Ratajczyk