Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

UROCZYSTE ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Podobno czas jest czymś nieuporządkowanym, gdyż powoduje utratę pamięci, zapominanie. W tym sensie czas jest bardziej przyczyną ginięcia, niż powstawania. Wakacje jednak dla uczniów są niezapomniane i zawsze pozostaną w pamięci... na dłużej lub krócej. Czas też jest przyczyną rozpoczynania nowych wydarzeń - tak jak rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2018/2019. Dla wielu z nas - szczególnie dla uczniów klas I-wszych i klas maturalnych na pewno pozostanie na wiele lat w pamięci - co będzie szczególnie zauważalne za kolejny duży upływ czasu. Jak zauważamy czas jest czymś bardzo ważnym i im więcej go upłynie - tym cenniejszy jest ten co nam zostaje. Dlatego cieszmy się czasem, który jest nam dany i który powinien być dobry dla nas, a przede wszystkim dobry dla innych od nas. 
Nowy Rok Szkolny CZAS ZACZĄĆ! Cieszmy się zdrowiem oraz tym że jesteśmy nadal uczniami, że możemy cieszyć się młodością i radością płynącą z jej wnętrza... - bo już za kilka lat zatęsknimy właśnie za tym czasem, który niestety nieubłaganie zmierza do swojego celu. (Thing about it)

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk