Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

ZAJĘCIA NA POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ

Minął drugi dzień zajęć na Politechnice Poznańskien w ramach projektu unijnego "Czas Zawodowców. W projekcie uczestniczy 15 uczniów z klasy IV w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych. Poznają tajniki planowania i wprowadzania na rynek nowych firm wykorzystując odpowiednie technologie cyfrowe. Mają do dyspozycji wirtualne studio filmowe, sprzęt i oprogramowanie pozwalające śledzić ruch gałek ocznych obserwatora czyli badania przy pomocy eyetrackingu. Metoda ta pozwala na sprawdzenie użyteczności projektowanych reklam, plakatów czy stron internetowych. Projekt ten pozwala również poznać warunki i charakter pracy w korporacji oraz w jaki sposób rozwiązywać w sposób kreatywny kolejne stawiane zadania.

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk i Michał Ryba