Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

Politechnika Poznańska - dzień 5

Niestety to już ostatni dzień dla naszych uczniów na Politechnice Poznańskiej. Nadszedł czas dokończenia wszystkich projektów i poddaniu ich ocenie Panu Tomaszowi Dworkowi. Jednak jeszcze mogliśmy dziś zwiedzić Kampus szkoły oraz wziąć udział w rozmowie z redaktorem radia studenckiego "Afera" Pan Edgar Hein opowiedział nam o pracy w radiu, nawiązując do ciekawych sytuacji z jego kariery. Kolejną osobą, którą nasi uczniowie mogli poznać był Pan Bartłomiej Nowak, który również był redaktorem a co ciekawie, pochodził z Koźmina Wielkopolskiego. Okazało się, że był absolwentem Policealnej Szkoły Zawodowej. Pokazał nam studio i wyjaśnił nam dokładnie jak wygląda praca w radiu z punktu widzenia radiowca i realizatora. Grupa z uwagą i zaciekawieniem wysłuchała Pana Nowaka. 

W piątek także IV TCPG mogła pochwalić się swoimi umiejętnościami w nagrywaniu tzw. "setek". Uczniowie przygotowali filmiki, prezentujące krótkie wypowiedzi przed kamerą, związane z zareklamowaniem swojego lokalu. Nie obyło się bez zabawnych sytuacji. 
Na sam koniec Pan Tomasz Dworek omówił nasze postępy podczas grupowych prezentacji. Następnie wręczył nam certyfikaty i życzył wszystkim samych sukcesów w dalszej karierze. Grupa również podziękowała Panu za pełne wrażeń zajęcia.

Tekst: Maria Krawiec

Foto: Maria Krawiec i Karolina Przyjemska