Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

Kolejna udana akcja poboru krwi w koźmińskim zamku

Już po raz ósmy Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim przy współudziale Klubu HDK zorganizował akcję honorowego krwiodawstwa. Akcja przeprowadzona została we w środę 13 listopada 2019r. przez OT RCKiK w Krotoszynie. Po raz trzeci przeprowadzona została w formie stacjonarnej na hali sportowej ZSP dzięki pomocy i wsparciu technicznemu kol. Dariuszowi Maciejewskiemu 

W ciągu 4 godzin zarejestrowano 67 kandydatów, z których aż 51 oddało krew. Pozostali nie zostali zakwalifikowani z różnych powodów zdrowotnych. Szczególnie dużą frekwencję okazali uczniowie koźmińskiego zamku. W tym roku został pobity rekord bo na 51 dawców krew oddało 36 uczniów z Zamku, a 22 oddało po raz pierwszy. Na akcji zebrano 22,950 l krwi. Tegoroczna akcja była kolejnym sukcesem, jeśli chodzi o liczbę dawców i ilość zebranej krwi. 
Organizatorami akcji byli: kol. Karol Ratajczyk – opiekun Szkolnego Koła PCK w ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim i Wiesław Głuszek – Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy UMiG Koźmin Wielkopolski. Podziękowania dla kol. Dariusza Maciejewskiego za przygotowanie techniczne akcji.
Wszystkim, którzy oddali ten cenny lek i tym, którzy pomogli rozpropagować to przedsięwzięcie składamy serdeczne podziękowanie oraz życzymy zdrowia, zadowolenia z dobrze spełnionej misji, jaką jest ratowanie życia i zdrowia drugiego człowieka.

Karol Ratajczyk – Opiekun Szkolnego Koła PCK przy ZSP w Koźminie Wielkopolski