Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

II Ogólnopolskie Manewry Poszukiwawczo-Ratownicze - fotorelacja cz.1.

W sobotę 4 września na terenie naszej Szkoły od rana trwały ostatnie przygotowania do II Ogólnopolskich Manewrów Poszukiwawczo-Ratowniczych "Nocny Tropiciel Koźmin Wielkopolskich 2021". Obsługę i pomoc w organizacji zapewniali uczniowie naszej szkoły z licealnych klas mundurowych oraz z klas technicznych. Pierwszych ważnym wydarzeniem jeszcze przed uroczystym otwarciem "Manewrów" był pokaz sprawności różnego rodzaju służb ratowniczych podczas pozorowanego wypadku drogowego. Osobami "poszkodowanymi" byli nasi uczniowie Marcin Walczak i Hubert Jedwabski z klasy III Technikum Rolniczego na podbudowie gimnazjum. Akcja ratownicza przebiegła bardzo sprawnie i widowiskowo pokazem lądowania szkoleniowego śmigłowca ratowniczego. O godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne otwarcie tej ogólnokrajowej imprezy. Dla wszystkich przybyłych gości czeka wiele atrakcji oraz pokazy stacjonarne sprzętu poszukiwawczo-ratowniczego. Poniżej pierwsza fotorelacja.

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk