Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

CZAS ZAWODOWCÓW - dzień ostatni

Ostatni dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Kampusu Politechniki Poznańskiej. Naszym głównym celem była wizyta w studenckiej rozgłośni Politechniki Poznańskiej - Radio Afera. Mogliśmy na żywo zobaczyć w jaki sposób pracuję się w studio radiowym. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Szefem Działu Promocji i Reklamy to Bartłomiej Nowak - rodowity koźminianin. Podczas zwiedzania obiektów sportowych Politechniki spotkaliśmy naszych abslowentów z kierunku "Cyfrowego", aktualnie już studentów PP - Kamila Szewczyka i Bartosza Mikołajczyka. 

Bardzo szybko minęło 5 dni spędzonych na Politechnice Poznańskiej. Uczniowie biorący udział w projekcie zapoznali się przez te dni z nowoczesnymi technologiami multimedialnymi. Wykonali na podsumowanie własne projekty, które wkrótce zostaną zaprezentowane na szkolnej stronie internetowej oraz na facebooku. Każda z 4 grup pracowała nad krótką produkcją filmową, promocją własnej firmy poprzez Biznes Plan, projekt strony internetowej, plakaty reklamowe oraz przeprowadzała badania marketingowe. Aktualnie trwają końcowe prace montażowe w studio filmowym. Poznanie współczesnych możliwości technik mulitemedialnych, w szczególności tworzenia materiałów w wirtualnym studio filmowym było możliwe dzięki zaangażowaniu osoby prowadzącej zajęcią.

To pan Tomasz Dworek - pracownik Politechniki Poznańskiej, który zajmuje się nowoczesnymi technologiami i reklamą. W ciekawy sposób przekazał niezbędną fachową wiedzę, zmotywował i sprawił, że końcowe produkcje - typu live streaming są bardzo profesjonalne. Bardzo dziękujemy.

Waldemar Ratajczyk, Grzegorz Pierzchała