Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

EKONOMIA W PRAKTYCE - PROJEKTY KLASY 3 LO

Grupa 1

Pomogłyśmy zwierzakom naszej gminy, zorganizowałyśmy zbiórkę różnego asortymentu (głównie karmy) właśnie dla nich. Pupile schroniska bardzo się ucieszyły z naszej wizyty i licznych smakołyków. Projekt wykonały: Aleksandra Szczepaniak i Natalia Półrolniczak.

Grupa 2
7 stycznia 2019 r. na zorganizowanych przez naszą grupę projektową warsztatach " Młodzi Artyści" gościłyśmy klasę trzecią SP nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim. Dzieci wykonały maski karnawałowe. Projekt wykonały: Joanna Bryl, Patrycja Kaźmierczak i Julia Kaźmierczak.

Grupa 3
Na przełomie października i listopada została przeprowadzona zbiórka środków czystości na rzecz Domu Dziecka w Górze. Miała ona pomóc dzieciom, dlatego uczniowie chętnie się w nią włączyli. Po zakończeniu zbiórki razem ze szkolnym wolontariatem dary zostały zawiezione na miejsce. Projekt wykonały Jagoda Sokołowska, Wiktoria Osuch i Sylwia Drukarczyk.

Grupa 4
7 stycznia w naszej szkole realizowałyśmy projekt „Niepełnosprawni - dostrzegaj ich". Gościłyśmy małą Marysię wraz z jej mamą - Panią Angeliką. Projekt został podzielony na kilka etapów, pierwszym z nich było przeprowadzenie ankiet dotyczących życia osób niepełnosprawnych w szkole. Po skończonym wykładzie zapewniłyśmy Marysi chwilę rozrywki. Projekt realizowały: Dominika Brylewska, Katarzyna Karolczak, Adrianna Gromadzińska, Martyna Pawłowska, Alicja Gromadzińska.

Grupa 5
W ramach projektu realizowanego na zajęciach "ekonomia w praktyce" zorganizowaliśmy "Noc Biologów" w naszej szkole. Odbyła się ona wponiedziałek z 7 na 8 stycznia. Podczas zajęć edukacyjno-integracyjnych mogliśmy bliżej poznać świat biologii i chemii, a także miło spędzić razem czas. Projekt realizowali: Weronika Porawska, Weronika Kubiak, Julia Maleszka, Agnieszka Kubiak, Agnieszka Bruder, Natalia Rzepka, Joanna Czajka, Jagoda Gawrońska, Piotr Błażejczyk, Dawid Łukaszewicz. Projekty realizowane w ramach przedmiotu „Ekonomia w praktyce”, prowadzonego przez panią Ewę Pocztę-Szczepańską, koordynatorami projektu były panie Agnieszka Ziembicka i Barbara Opielewicz.

Tekst i foto: Adrianna Gromadzińska i Martyna Pawłowska (klasa 3 LO)