Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

"Koźminiacy" z wizytą na Węgrzech

W ramach współpracy polsko – węgierskiej członkowie zespołu folklorystycznego „Koźminiacy”, w którego skład wchodzą tegoroczni absolwenci oraz aktualni uczniowie naszej szkoły,  gościli wraz z opiekunami kilka dni na Węgrzech. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzić Budapeszt oraz północną stronę jeziora Balaton. Najważniejszym punktem programu było jednak uczestnictwo naszej młodzieży w paradzie winiarskiej oraz przedstawienie części artystycznej podczas lokalnej uroczystości w miejscowości Marcali. „Koźminiacy”  znakomicie reprezentowali naszą szkołę, włączając do zabawy na końcu występu przybyłych mieszkańców i zaproszonych gości. Tym gestem pokazali głęboki sens integracji europejskiej, którego dopełnieniem było uczestnictwo w niedzielnej Mszy św., podczas której dziękowano za tegoroczne plony. Wówczas również nie mogło zabraknąć polskich akcentów, do których należało m. in. odśpiewanie hymnu państwowego oraz wręczenie węgierskiej stronie wieńca dożynkowego. Cały pobyt upłynął wszystkim uczestnikom w miłej atmosferze, któremu towarzyszyła przepiękna pogoda.