Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

"Chrzest Pierwszoklasistów"

Aby być przyjętym do grona szkolnej społeczności, nie wystarczy być zapisanym w klasowym dzienniku. Pełnoprawnym uczniem staje się ten, kto przeszedł tradycyjne otrzęsiny. W naszej szkole tradycyjnie „chrzest kotów” przygotował Samorząd Uczniowski, który tym razem odbył się pod hasłem „Top Kotek”. Pierwszoklasiści musieli udowodnić, że potrafią wypić mleko bez użycia rąk, ładnie zaśpiewać, zatańczyć, oraz wykonać kreatywny makijaż. Punktem kulminacyjnym otrzęsin była ostatnia konkurencja, podczas której uczniowie klas pierwszych musieli zaprojektować stroje, wykonać je z kolorowej bibuły i taśmy i ubrać w nie swoich modeli. Następnie każdy "koci" model miał za zadanie zaprezentować się na wybiegu, który tak naprawdę był torem przeszkód. Zabawa była przednia, prawdziwa gratka dla wielbicieli rozrywki i dobrego humoru. 
Po wykonaniu wszystkich konkurencji pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły.
W tym roku Chrzest Pierwszoklasistów szczęśliwie zbiegł się z Dniem Chłopaka i z tej okazji Samorząd Uczniowski złożył wszystkim dużym i małym chłopcom najserdeczniejsze życzenia, a wszystkie zebrane w hali sportowej panie zaśpiewały im "Sto Lat".

Paulina Ignasiak - Szymczak
Katarzyna Molczyk