Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

STYCZEŃ 2018
 

MISTRZOSTWA KOŹMINA WIELKOPOLSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

tenis1827 stycznia 2018 roku uczniowie ZSP wzięli udział w " Zamkniętych Mistrzostwach Koźmina Wlkp. w Tenisie Stołowym".  Monika Twardowska wywalczyła I miejsce w kat. Seniorek natomiast w w kat. Juniorów: Jakub Adamiak zajął II miejsce a Krystian Bergman uplasował się na miejscu III. Szkołę reprezentował  również Marcin Leśniak któremu tak jak pozostałym należą się GRATULACJE !

Tekst i foto: Justyna Rogowicz

 


OGÓLNOPOLSKI KONKURS "EUROPA Z NASZEJ ULICY"

mr1Grupa uczennic naszej szkoły z II klasy TCPG : Karolina Pierunek, Maria Krawiec, Maria Popowicz, Irena Tanaś, Oliwia Oczkowska i Milena Miernicka- inicjatorka oraz pomysłodawczyni wraz z opiekunem profesorem Michałem Rybą wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "Europa z naszej ulicy" organizowanym dla szkół ponadgimnazjalnych przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, który miał na celu odkrywanie przez młodzież wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, a także rozwój postawy życzliwości, otwartości oraz lepszego rozumienia innych narodowości.

Dziewczyny znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych grup w Polsce, a w czwartek 25 stycznia wzięły udział w II etapie, który odbył się w Warszawie, gdzie uczestnicy mieli zaprezentować swoje projekty przed jury. Spośród dziesięciu grup zostaną wyłonione trzy. Nagrodą będzie wyjazd do Brukseli, a wyniki zostaną ogłoszone na początku lutego.

Tekst: Maria Krawiec

Foto: Michał Ryba


WYCIECZKA DYDAKTYCZNA UCZNIÓW DO KROTOSZYNA

Dnia 18 stycznia 2018r. grupa naszych uczniów z klasy III TA/TE oraz IV TA/TE, której opiekunem była Ewa Poczta-Szczepańska odbyła wycieczkę dydaktyczną do Banku Spółdzielczego Spółdzielcza Grupa Bankowa oraz do Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

W Banku Spółdzielczym SGB przywitała nas pani Wiceprezes Zarządu BS Barbara Wiatrak oraz pracownicy banku. Pani Wiceprezes przybliżyła młodzieży funkcjonowanie banku BS w Krotoszynie oraz jego oddziałów, a także na czym polega praca w bankowości. Młodzież miała możliwość przyjrzenia się pracy poszczególnych działów w banku, jakie produkty i usługi bank oferuje swoim klientom, ze szczególnym uwzględnieniem produktów dla ludzi młodych. Ośmioro naszych uczniów skorzystało z zachęty i założyło własne konto młodzieżowe 18-30. Na pożegnanie grupa młodzieży otrzymała gadżety promocyjne BS-SGB i zadowolona wyruszyła na spotkanie w Starostwie Krotoszyńskim. Przywitał nas pan Wicestarosta Paweł Radojewski, który pokrótce przedstawił nam funkcjonowanie Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Następnie opiekę nad grupą przejął Sekretarz Powiatu Krotoszyńskiego pan Krzysztof Kaczmarek, który w sposób bardziej szczegółowy opowiedział o pracy Starostwa Powiatowego, oprowadzając nas jednocześnie po gmachu Starostwa.

Młodzież wraz z opiekunem serdecznie podziękowała za umożliwienie wizyty w Banku Spółdzielczym BS-SGB oraz w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie.

Tekst: Ewa Poczta-Szczepańska

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


UCZCILIŚMY PAMIĘĆ POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

„Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia”   -  Cyceron.

Uroczystą akademią rozpoczęliśmy w naszej szkole rok obchodów 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie klasy II LO przedstawili montaż słowno – muzyczny, dekorację sali przygotowali uczniowie klasy II ZSZ. Podczas akademii zabrał głos pan Wojciech Koterba – członek zarządu Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu, który wskazał szczególne zasługi kobiet w zwycięskim powstaniu. Akademię poprzedziło złożenie wiązanki kwiatów przy kopii pomnika „Wolności” w holu szkoły przy ul. Boreckiej.
Nad całością czuwały nauczycielki: Aneta Michalak, Beata Sobańska oraz Barbara Opielewicz.

Tekst: B. Opielewicz

Foto: W. Ratajczyk


5 GALA SPORTU

5 Gala Sportu za nami. Gala okazała się bardzo szczęśliwa dla sportu w naszej szkole. Tytuł trenera roku został przyznany naszemu nauczycielowi Adamowi Kuzia. Dodajmy że ex aequo z Adamem Kuzia tytuł trenera roku zdobył Mateusz Drożdżyński (absolwent naszej szkoły). Drużyna piłkarek ręcznych, trenowana przez w/w trenera, zdobyła tytuł Drużyny Roku. Puchar odebrała nasza bramkarka Żaneta Kołaczkowska. Natomiast nominowana do tytułu Sportowiec Roku Monika Twardowska zdobyła w tej kategorii wyróżnienie. Monika to czołowa atakująca szczypiornistka naszej drużyny. Przypomnijmy, że dziewczyny wraz z trenerem zdobyły w 2017 roku wicemistrzostwo wielkopolski.

Tekst i fot. GP


POLAGRA - PREMIERY 2018

W czwartek 18 stycznia 2018 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w VII Międzynarodowych Targach Rolniczych POLAGRA - PREMIERY 2018 W POZNANIU, które potrwają do 21 stycznia. W wydarzeniu brały udział klasy I, II, III klasy technikum w zawodzie technik rolnik, III klasa w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i III technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu. Impreza tradycyjnie podzielona była na trzy bloki: technikę, hodowlę i uprawę. Są to największe targi rolnicze w Polsce i jedne z największych w Europie. Swoją ofertę prezentuje 350 wystawców i aż 500 firm związanych z branżą rolniczą.
POLAGRA-PREMIERY to:
• Źródło wiedzy o nowościach rynkowych
• Miejsce prezentacji innowacyjnych technologii rolniczych
• Polscy producenci, światowe marki
• Konferencje, szkolenia, warsztaty.
Z jednej strony promocja regionalnych produktów, oraz lokalnych producentów, z drugiej nowości techniczne, innowacyjne sposoby upraw tzw. rolnictwo precyzyjne: śledzenie pól za pomocą dronów, aplikacje do zarządzania gospodarstwem rolnym, systemy GPS śledzące prace maszyn. Dodatkowym i dużym wydarzeniem na Targach była uroczystość stulecia istnienia ciągników marki John Deere. Można było również cofnąć się w czasie i z sentymentem podziwiać eksponaty w Muzeum Narodowym Rolnictwa.

Targi Polagra - Premiery dedykowane są właścicielom gospodarstw rolnych, przedstawicielom handlu – dilerom z Polski oraz z zagranicy, zarządcom, a także rodzinom z dziećmi i edukacji rolniczej.

Tekst i foto: Karol Ratajczyk

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


SPORTOWIEC MIASTA I GMINY KOŹMIN WIELKOPOLSKI ROKU 2017

sportowiecroku2017


AKCJA GÓRA GROSZA

Akcja "Góra grosza" i  w tym roku zakończyła się dużym sukcesem. W naszej szkole zebraliśmy 25563 groszy czyli 255 zł i 63 grosze! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę szczytną Akcję.

Monika Twardowska