Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

Luty 2018


 
CZAS ZAWODOWCÓW - dzień ostatni

Ostatni dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Kampusu Politechniki Poznańskiej. Naszym głównym celem była wizyta w studenckiej rozgłośni Politechniki Poznańskiej - Radio Afera. Mogliśmy na żywo zobaczyć w jaki sposób pracuję się w studio radiowym. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Szefem Działu Promocji i Reklamy to Bartłomiej Nowak - rodowity koźminianin. Podczas zwiedzania obiektów sportowych Politechniki spotkaliśmy naszych abslowentów z kierunku "Cyfrowego", aktualnie już studentów PP - Kamila Szewczyka i Bartosza Mikołajczyka.

Bardzo szybko minęło 5 dni spędzonych na Politechnice Poznańskiej. Uczniowie biorący udział w projekcie zapoznali się przez te dni z nowoczesnymi technologiami multimedialnymi. Wykonali na podsumowanie własne projekty, które wkrótce zostaną zaprezentowane na szkolnej stronie internetowej oraz na facebooku. Każda z 4 grup pracowała nad krótką produkcją filmową, promocją własnej firmy poprzez Biznes Plan, projekt strony internetowej, plakaty reklamowe oraz przeprowadzała badania marketingowe. Aktualnie trwają końcowe prace montażowe w studio filmowym. Poznanie współczesnych możliwości technik mulitemedialnych, w szczególności tworzenia materiałów w wirtualnym studio filmowym było możliwe dzięki zaangażowaniu osoby prowadzącej zajęcią.

To pan Tomasz Dworek - pracownik Politechniki Poznańskiej, który zajmuje się nowoczesnymi technologiami i reklamą. W ciekawy sposób przekazał niezbędną fachową wiedzę, zmotywował i sprawił, że końcowe produkcje - typu live streaming są bardzo profesjonalne. Bardzo dziękujemy.

Waldemar Ratajczyk, Grzegorz Pierzchała

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


CZAS ZAWODOWCÓW - cz. 4 po zajęciach

 

 

Zajęcia są bardzo aktywne i nie mamy czasu się nudzić. Także po zajęciach się nie nudzimy. Wczoraj przed dotarciem do hostelu zwiedziliśmy "kawał" Poznania. Stary Rynek, poznańska Fare, Galeria Miejska Arsenał, fotoplastikon, Wzgórze Przemysława z ekspozycją przedmiotów używanych przez człowieka od średniowiecza do współczesności (design), wystawa fotograficzna Pawła Grzesia "Okrągły Stół" (1989 rok). Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy na obiadokolację.

Grzegorz Pierzchała
Waldemar Ratajczyk

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


PP CZAS ZAWODOWCÓW cz.3 - [ ZAPRASZAMY NA FILM ]

POLITECHNIKA POZNAŃSKA - CZAS ZAWODOWCÓW cz.2

[ Zachęcamy do obejrzenia FILMIKU naszej produkcji z warsztatów TCPG na Politechnice Poznańskiej. ]

Wczoraj przygotowaliśmy brief'y. Za chwilkę ich realizacja. Wcześniej musimy opanować obsługę sprzętu. Marcin i Mikołaj przy konsoli operatora obrazu, drugi Marcin operator kamery, Michał dziennikarz, Sylwia - gość programu. Role podzielone. Działamy!
Inna grupa przygotowuje zdjęcia do kampanii wyborczej. Relacja wkrótce.


Grzegorz Pierzchała, Waldemar Ratajczyk


POLITECHNIKA POZNAŃSKA - CZAS ZAWODOWCÓW cz.1

No to jesteśmy w Poznaniu. Politechnika Poznańska przywitała nas mroźną aurą ale ciepłym przyjęciem przez organizatorów. Technik Cyfrowych Procesów Graficznych przygotował się na wchłoniecie wiedzy teoretycznej a zwłaszcza praktycznej w zakresie szeroko pojętej reklamy i dotarcia do założonej z góry grypy docelowej. Szykują się znakomite zajęcia, które niestety nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w warunkach szkolnych. Np. przygotowanie audycji telewizyjnej w wirtualnym studiu nagrań, gdzie do dyspozycji mamy profesjonalny sprzęt cyfrowy. Będziemy was informować w kolejnych postach o naszych poczynaniach.


Tekst i fot. Grzegorz Pierzchała, Waldemar Ratajczyk

[ ZOBACZ FOTORELACJE Z PIERWSZEGO DNIA NA FB ]


GARDENIA 2018 

Gardenia 2018 to niezwykły czas dla naszej nauczycielki architektury krajobrazu Joanny Kobus Marczak. Jak wspomnieliśmy w jednym z poprzednich postów, Joanna Kobus-Marczak pojechała na tegoroczną Gardenię, by wraz z grupą hortiterapeutów i "Ogród leczy", promować ideę hortiterapii. Przeprowadzili oni zajęcia warsztatowe, których celem było przekazanie podstawowej wiedzy na temat ogrodoterapii i jej, jakże odmiennego spojrzenia na roślinę, która zamienia się w rękach hortiterapeuty w narzędzie terapeutyczne.

Uczestnicy mieli... [ CZYTAJ WIĘCEJ NA SZKOLNEJ STRONIE FB ]


WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE LITERACKIM

Troje uczniów naszej szkoły: Irena Tanaś, Oliwia Szajda i Jonasz Owieśny startowało w VIII Regionalnym Konkursie Literackim „Młodzi Twórcy Literatury 2018”, pisząc własne opowiadania. W konkursie tym uczestniczyła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z południowej Wielkopolski. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych osób na czwartym miejscu znalazła się Oliwia Szajda – uczennica klasy I TS, która wraz z nauczycielką języka polskiego Izabelą Stanisławską uczestniczyła w uroczystej Gali Konkursu 8 lutego w auli ZSP nr 1 w Jarocinie. Oprawa spotkania była bardzo poetycka, a tematycznie dotyczyła twórczości Zbigniewa Herberta, ponieważ rok 2018 jest poświęcony temu polskiemu poecie. W trakcie gali odczytywane były recenzje nagrodzonych prac przez jury konkursowe oraz prezentowano zwycięskie teksty, natomiast po spotkaniu młodzież pozowała do zdjęć na tle scenografii ukazującej warsztat pisarski Herberta.
Gratulujemy Oliwii wyróżnienia, a pozostałych naszych uczniów zachęcamy do ujawniania talentów twórczych, by nie tworzyli tylko do przysłowiowej szuflady a dla szerszego grona odbiorców.

Tekst: G.Pierzchała 

Foto: ZSP1 Jarocin


STUDNIÓWKA 2018

"Bo coś w szaleństwach jest młodości,
wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
co jest mądrzejsze od mądrości
i rozumniejsze od rozumu."
Leopold Staff

W sobotę 10 lutego uczniowie czterech klas maturalnych bawili się na tegorocznej "Studniówce" w sali przy Pałacu w Orli. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.00 od części oficjalnej, w czasie której były życzenia dla 115 maturzystów od pani dyrektor - Ilony Bałoniak. Uczniowie oczywiście nie zapomnieli o swoich rodzicach, nauczycielach i wychowawcach wręczając im kwiaty. W roku szkolnym 2017/18 wychowawcami poszczególnych klas maturalnych są: 4 TEA - Technik Agrobisnesu i Technik Ekonomista: Marzena Krawczyk-Ryba i Michał Ryba, 4 AKU - Technik Architektury i Technik Urządzeń i Systemów Energii Odnawialnej: Karolina Kowalska, 4 TCPG - Technik Cyfrowych Procesów Graficznych: Izabela Maciejewska, 4 TR - Technik Rolnik: Małgorzata Olejnik. Oczywiście maturzyści zaprezentowali wszystkim tradycyjnego "Poloneza" zbierając gromkie brawa. Po symbolicznej lampce szampana, wykonaniu pamiątkowych zdjęć klasowych rozpoczęła się wspaniała zabawa.

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


AWANSOWALIŚMY DO FINAŁÓW

31stycznia w naszej szkole miały miejsce rozgrywki piłki ręcznej chłopców - półfinały Mistrzostw Wielkopolski LZS. W turnieju wzięły udział 4 zespoły: ZSP1 Ostrzeszów, ZSP Nietążkowo, ZSP PCKU Marszew oraz ZSP Koźmin Wielkopolski. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Najlepsze drużyny uzyskały awans do finałów. A są to drużyny z Nietążkowa i nasza drużyna którego trenerem jest prof. Dariusz Maciejewski.

GP, fot. Marcin Leśniak

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII NA FB ]


NASZE DZIEWCZYNY PONOWNIE NAJLEPSZE

Początek lutego dla naszej szkoły i piłkarek ręcznych okazał się bardzo szczęśliwy. 1 lutego na naszym boisku rozgrywał się Finał Mistrzostw Wielkopolski LZS w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza żeńska ekipa pod wodzą trenera Adama Kuzi zwyciężyła zespół z Szamotuł 17:1, zespół z Nietążkowa 9:3, z Ostrzeszowa 10:1 i Trzcianki 8:1. Wysiłki dziewcząt poskutkowały zdobyciem pierwszego miejsca. Gratulujemy dziewczynom i trenerowi Adamowi Kuzia. Zespołowi życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

Natalia Kaźmierczak, fot. Marcin Leśniak

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII NA FB ]


KONKURS MATEMATYCZNY "ALFIK" - WYNIKI

W listopadzie 2017 roku odbyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział blisko 67 tysięcy uczestników, wśród których wyłoniono 416 laureatów. Sprawozdanie konkursowe, które nadeszło na koniec stycznia 2018 roku pokazało bardzo dobry wynik naszych uczniów biorących udział w tym konkursie. W województwie wielkopolskim do konkursu przystąpiło 3228 uczniów z 93 szkół. Tym bardziej gratulujemy:

* Mikołajowi Jakubiakowi z klasy I TEG, uzyskał 82,14% pkt. i zajął 13 miejsce w województwie (221 w kraju),
* Ewie Kubiak z klasy IV TEA, uzyskała 79,02% pkt. i zajęła 24 miejsce w województwie (291 w kraju),
* Adriannie Gromadzińskiej z klasy II LO, która zajęła 55 miejsce w województwie.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a za zaangażowanie i opiekę nad uczniami dziękujemy p. Małgorzacie Fornalik.

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk