Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

[WRZESIEŃ]   [PAŹDZIERNIK]   [LISTOPAD]   [GRUDZIEŃ]   [STYCZEŃ]   [LUTY]   [MARZEC]   [KWIECIEŃ]   [MAJ] 


 SPOTKANIE PO LATACH 22 WRZEŚNIA 2018 ROK

W sobotę 22 września odbył się kolejny zjazd absolwentów koźmińskiego liceum. To także uroczystość nasza, gdyż Liceum Ogólnokształcące wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Spotkanie rozpoczęła msza święta koncelebrowana przez księży absolwentów i koźmińskich wikariuszy. Po mszy uczestnicy spotkali się w gmachu Liceum przy ulicy Boreckiej, gdzie miała miejsce oficjalna część zjazdu. Zjazdowi towarzyszyły dwie wystawy absolwentów koźmińskiej szkoły, malarska artysty malarza Antoniego Górnika oraz fotograficzna Grzegorza Pierzchały.

Poniżej obszerna fotorelacja z dzisiejszego święta Absolwentów autorstwa Grzegorza Pierzchały.

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ] 


bednary 2018 - 20 lat agro show

Tegoroczna wystawa to już 20 edycja tej imprezy. Podczas wystawy AGRO SHOW 2018 w Bednarach można było podziwiać maszyny rollnicze wystawców z całego świata. Odbywały się też pokazy działania maszyn rolniczych w dwóch blokach: rolnictwo precyzyjne oraz techniki siewu zbóż. Jak każdego roku Agro Show wzbudza ogromne zainteresowanie. Uczestnicy, którzy zjeżdżali się z całej Polski chwalili sobie bogate ekspozycje wystawców oraz samą organizację imprezy.

Uczniowie prócz możliwości zapoznania się z ofertami wystawców mieli możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach towarzyszących: konkursach, spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych instytucji rządowych związanych z rolnictwem. Tradycyjnie odbył się również konkurs BHP w rolnictwie na stoisku PIP. Arkadiusz Wawrzyniak z klasy IV technikum rolniczego zajął II miejsce. Nasi uczniowie byli super i wykazali się obszerną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w rolnictwie. Jednak zgodnie z regulaminem do finału wchodzi po jednym uczniu z każdej szkoły, a szkół było 5.

W konkursie wzięli udział: Jurdeczka Michał, Szymczak Maciej, Kuliński Łukasz, Marcinkowski Jakub, Zachman Tomasz, Wawrzyniak Arkadiusz.

Gratulujemy!

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


Z ŻYCIA INTERNATU

Wraz z zakończeniem wakacji zaczął się nowy rok szkolny a wraz z nim - nowe znajomości, doświadczenia i obowiązki. Do naszego internatu przyszli nowi wychowankowie, których z radością przyjęliśmy do naszej wspólnoty. Gdy już wszyscy się zintegrowali, wybraliśmy Młodzieżową Radę Internatu. Przewodniczącą została Paulina Cepa a zastępcą - Maria Popowicz. Dnia 12 września zorganizowaliśmy grilla na powitanie nowego roku szkolnego. Wszyscy bawili się doskonale i na pewno te chwile zapadną każdemu na długo w pamięci.

Tekst: Paulina Cepa
Foto: Beata Kuzia


wolontariat


 

biesiada patriotyczna w klubie seniora

Dziś, 6 września, młodzież klas technikum uświetniła swoim występem Niepodległościową Biesiadę w Klubie Seniora. Projekt „W hołdzie Powstańcom Wielkopolskim” przygotowała polonistka Izabela Stanisławska. Wymowne wiersze i pieśni patriotyczne upamiętniały walczących o wolność Ojczyzny Powstańców Wielkopolskich z Ziemi Koźmińskiej. Rok obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości obfituje w uroczystości i akademie patriotyczne. Spotkanie w Klubie Seniora było okazją do wielopokoleniowych refleksji na temat historii, kultury i tradycji naszego narodu.


wielkopolskie święto soi 2018

7 września w piątek klasa 4 TR/TMR wyruszyła wraz z opiekunami Justyną Rogowicz i Waldemarem Ratajczykiem do Nowych Skalmierzyc na Wielkopolskie Święto Soi. Konferencja odbywała się na terenie gospodarstwa rolnego pana Jana Chlasty, który zajmuję się trudną uprawą soi od wielu lat. Program szczegółowy konferencji obejmował tematy:

- wieloletni plan zwiększenia udziału białka pochodzenia krajowego w paszach dla zwierząt,

- soja: technologia uprawy i wykorzystanie,

- prezentację poletek demonstracyjnych z uprawą soi,

- pokazy polowe siewu soi oraz zabiegów ochrony roślinw fazach od wysiewu do piątego tygodnia,

- prezentację firm i instytucji partnerujących w organizacji konferencji.

Organizatorami tego bardzo pouczającego spotkania było Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierii i Techników Rolnictwa Oddział Kalisz, Wielkopolska Izba Rolnicza i oczywiście Gospodarstwo Rolne Jana Chlasty. Wszyscy uczestnicy poznali tajniki uprawy soi na glebach polskich i jak sobie radzić z zakwaszeniem naszych rodzimych gruntów. Pan Jan Chlasty podzielił się swoją wiedzą, którą gromadził - jak powiedział - od 65 lat. Wszysscy uczestnicy konferencji na pewno skorzystali z tej obszernej wiedzy i pokazów praktycznych. Dotatkowo można było posłuchać zespołu i muzyki ludowej - to dla ducha, a dodatkowo był poczęstunek dla zaproszonych gości - to dla ciała. Wszyscy ze spotkania "Wielkopolskie Święto soi 2018" byli bardzo zadowoleni - klasa 4 TR/TMR oraz ich opiekunowie, którzy dziękują im za wspaniałą postawę podczas tej Konferencji! Dziękujęmy też organizatorom za materiały dydaktyczne oraz "inne" gadżety, które na pewno sprawiły wiele przyjemnmości, również opiekunom:)

Tekst i foto: Justyna Rogowicz oraz Waldemar Ratajczyk

[ ZAPRASZAMY DO PEŁNEJ FOTOGALERII ]


W dniu 15.09.2018 r. o godz. 8.00 rozpoczęcie kształcenia zaocznego

dla kursów - kontynuacja i SP BHP III semestr.

TERMIN ROZPOCZĘCIA NOWYCH KURSÓW ZOSTANIE PODANY

PO ZATWIERDZENIU PRZEZ ORGAN PROWADZĄCY. 


ZEBRANIA Z RODZICAMI - 12 WRZEŚNIA - ŚRODA

18.00 - aula Szkoły spotkanie Rodziców klas I-wszych z dyrekcją i nauczycielami, a następnie spotkania w klasach z wychowawcami

18.00 - spotkanie w klasach z wychowawcami Rodziców uczniów klas IV i III LO, a następnie o godz. 18.40 w auli Szkoły z dyrekcją i nauczycielami

19.15 - klasa nr 10 spotkanie Rady Rodziców. Zobowiązuję wychowawców klas do powiadomienia aktualnych członków Rady oraz do wytypowania po 1 osobie z klasy do reprezentowania klasy na posiedzeniu Rady w dniu 12 września 2019 roku.

Dyżur pełni klasa III LO.


UROCZYSTE ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Podobno czas jest czymś nieuporządkowanym, gdyż powoduje utratę pamięci, zapominanie. W tym sensie czas jest bardziej przyczyną ginięcia, niż powstawania. Wakacje jednak dla uczniów są niezapomniane i zawsze pozostaną w pamięci... na dłużej lub krócej. Czas też jest przyczyną rozpoczynania nowych wydarzeń - tak jak rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2018/2019. Dla wielu z nas - szczególnie dla uczniów klas I-wszych i klas maturalnych na pewno pozostanie na wiele lat w pamięci - co będzie szczególnie zauważalne za kolejny duży upływ czasu. Jak zauważamy czas jest czymś bardzo ważnym i im więcej go upłynie - tym cenniejszy jest ten co nam zostaje. Dlatego cieszmy się czasem, który jest nam dany i który powinien być dobry dla nas, a przede wszystkim dobry dla innych od nas.
Nowy Rok Szkolny CZAS ZACZĄĆ! Cieszmy się zdrowiem oraz tym że jesteśmy nadal uczniami, że możemy cieszyć się młodością i radością płynącą z jej wnętrza... - bo już za kilka lat zatęsknimy właśnie za tym czasem, który niestety nieubłaganie zmierza do swojego celu. (Think about it)

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk

[ ZOBACZ PEŁNĄ FOTOGALERIĘ - ZAPRASZAMY ! ]


PRzygotowanie sceny - dożynki lutogniew 2018


SZKOŁY DLA DOROSŁYCH

zapoznaj się z naszą ofertą bezpłatnego kształcenia w ciekawych zawodach 

oferta1819


II ETAP POWIATOWEGO RAJDU ROWEROWEGO W ZAMKU KOŹMIŃSKIM

W dniu 23 czerwca 2018 r. odbył się II etap powiatowego rajdu rowerowego po ziemi rozdrażewskiej i koźmińskiej. Początek rajdu był w Szkole Podstawowej w Dzielicach następnie uczestnicy przejechali trasą przez Rozdrażew gdzie byli ugoszczeni przez wójta tejże gminy. Dalej rajdowcy udali się przez Trzemeszno i Grębów do Koźmina Wlkp. Meta rajdu była w Zamku koźmińskim. Po serdecznym powitaniu na dziedzińcu szkolnym przez Panią Ilonę Bałoniak Dyrektor ZSP i wiceburmistrza Koźmina Wlkp. rowerzyści zwiedzili koźmińską Bibliotekę Publiczną i Zakład Aktywności Zawodowej. Ostatnim punktem było złożenie wiązanki kwiatów przed tablicą Powstańców Wielkopolskich mieszczącą się przed dziedzińcem zamkowym upamiętniającą wymarsz I Kompani Koźmińskiej z Zamku koźmińskiego na front rawicki. Rajd zakończył się pyszną grochówką serwowaną w stołówce szkolnej.

Tekst: Piotr Osuch

Foto: Beata Antczak

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Wszyscy jeszcze mamy w pamięci początek roku szkolnego, a nadszedł czas uroczystego jego zakończenia. Wraz z zaproszonymi gośćmi, którymi byli: Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pan Waldemar Wronecki, Kierownik Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Koźminie Wielkopolskim pan Czesław Seraszek, Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Zawodowego pan Stanisław Paterek, Komendant Komisariatu Policji asp. sztab. pan Ryszard Mierzejewski, Przewodnicząca Ray Rodziców pani Irena Kaj, Skarbnik Rady Rodziców pani Magdalena Kubiak wraz z Dyrekcją Szkoły, w uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna ze szczególnym uwzględnieniem uczniów. Pani Dyrektor Ilona Bałoniak osobiście wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem (średnia ocen powyżej 4.75), następnie Wicedyrektor Szkoły pani Karolina Zmyślona-Tomczak wraz z szefową Rady Rodziców panią Ireną Kaj nagrodziły uczniów za szczególne osiągnięcia oraz pracę na rzecz klasy, szkoły i środowiska lokalnego. Kolejnym punktem uroczystości to wręczenie 10-ciu uczniom w zawodzie technik ekonomista Certyfikatów Projektu Unijnego Akademia Zawodu przy współpracy Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Koorynatorem i asystentem ze strony Szkoły był pan Michał Ryba, ze strony Starostwa Powiatowego pan Waldemar Wronecki - zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, którzy pogratulowali uczniom wręczając wspomniane Certyfikaty. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie matematyki z rąk pani Małgorzaty Fornalik zostali wyróżnieni uczniowie, którzy zostali laureatami w województwie w konkursach internetowych.

Przyszła kolej na pożegnanie absolwentów klas III-cich Zasadniczej Szkoły Zawodowej: 3a i 3b. Świadectwa ukończenia zostały im wręczone przez wychowawców: panią Joannę Marcisz oraz pana Karola Ratajczyka wraz panią Dyrektor. Złożyli oni również Ślubowanie Absolwentów i podpisy w Księdze Pamiątkowej. Jak wspomniałem na początku artykuły czas biegnie szybko i jak do tej pory nie jesteśmy w stanie zwolnić jego biegu czy rozciągnąć aby był wolniejszy, ale w przyszłości pewnie będzie to możliwe... tak myślę. Jednak 22 czerwca 2018 roku to pożegnanie dwóch pań pracujących w Dziale Księgowości ZSP im. Józefa Marcińca, które w tym roku przejdą na emeryturę: Główna Księgowa pani Maria Ryba oraz Starsza Księgowa pani Halina Marszałek. Podziękowania za swą wieloletnią pracę otrzymały od dyrekcji Szkoły, pracowników administracji i obsługi oraz całej społeczności uczniowskiej. Dziękujemy i życzymy słonecznego i szczęśliwego wypoczynku po latach pracy. Na podsumowanie przedstawiona część artystyczną przygotowaną przecz uczniów klasy II LO i II TR pod okiem pań: Doroty Parysek-Raś i Justyny Bączyk.

P.S. Przepraszam, że kilka dni minęło, ale szkoła pracuje pełną parą, kwalifikacje zawodowe, rekrutacja, itp:)

Życzę wszystkim uczniom miłych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Widzimy się już 3 września - jak wspomniałem czasu nie da się zatrzymać ani spowolnić:) Zapraszam również poniżej do pełnej fotogalerii.

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk

[ FOTOGALERIE Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 SERDECZNIE ZAPRASZAMY ]


 

II MIEJSCE W KONKURSIE JĘZYKOWYM "AGENT" 

konkurs agent 2W czwartek 07.06.2018r. trzy uczennice z kl. II LO - Sylwia Drukarczyk, Alicja Gromadzińska i Jagoda Sokołowska - reprezentowały koźmiński Zamek na powiatowym konkursie językowym "AGENT". Konkurs został zorganizowany przez ZSP nr 1 w Krotoszynie i polegał na wykonaniu zespołowo zadań językowych na trasie opisanej w języku angielskim i niemieckim, wykonaniu zdjęcia określonych w poleceniu obiektów na terenie Krotoszyna oraz na przeprowadzeniu rozmówek w określonych w zadaniu punktach miasta.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła II miejsce. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
GRATULUJEMY!

Nauczyciele języków obcych.


WYBIERZ ŻYCIE - PIERWSZY KROK

W ramach programu profilaktycznego „Wybierz życie – pierwszy krok” dnia 30 maja w auli szkolnej odbyło się spotkanie na temat profilaktyki zakażeń HPV i raka szyjki macicy. HPV – co to takiego? To powszechnie występujący i bardzo zakaźny wirus brodawczaka ludzkiego będący najczęstszą przyczyną zachorowań na raka szyjki macicy. Temat wywołał spore zainteresowanie, a celem spotkania było podniesienie świadomości uczestników i motywowanie do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym nie tylko uczniów, ale także dzięki zainicjowaniu dyskusji, kobiet z pokolenia rodziców. W spotkaniu brały udział klasy pierwsze, klasa II LO, oraz klasa II technikum w zawodzie technik spedytor i technik ekonomista. Uczniowie zostali zaopatrzeni w ulotki informacyjne oraz zakładki z krzyżówką. Na koniec spośród uczniów, którzy prawidłowo wypełnili hasła w krzyżówce tematycznej została wylosowana nagroda. Szczęśliwcem okazał się Jakub Więcek z klasy I TS. Gratulujemy!

Tekst i foto: KK


 
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO I WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

12 czerwca 2018 r. odbył się w naszej Szkole "Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krotoszyńskiego. Była to szósta edycja konkursu organizowanego przez Lions Club Krotoszyn, przy współpracy ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim.
W tym roku, w konkursie uczestniczyło 8 uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych z Koźmina, Krotoszyna i Zdun.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z czterech części:
- Część pierwsza: rozumienie tekstu słuchanego
- Część druga: rozumienie tekstu czytanego
- Część trzecia: znajomość gramatyki i leksyki
- Część czwarta: sprawdzenie wiadomości o krajach anglojęzycznych
Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Lions Club Krotoszyn.
Laureaci tegorocznej edycji:
I miejsce – Bartłomiej Góral – I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie
II miejsce – Marcin Szymański - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp./Technikum
III miejsce – Kamila Konrady - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie

Nauczyciele odpowiedzialni za organizację: mgr Zbigniew Romała (jednocześnie członek Lions Club Krotoszyn) i mgr Beata Kuśnierczak (nauczyciel języka angielskiego)


20 - LECIE SAMORZĄDU POWIATOWEGO 

Samorząd powiatowy obchodzi swoje dwudzieste urodziny. Z tej okazji na krotoszyńskim Rynku w sobotę, 9 czerwca 2018 roku od godz.15.00 - rozpoczęło się oficjalne otwarcie tej imprezy. Następnie na głównej scenie rozpoczęły się występy artystyczne: taneczne, instrumentalno-wokalne przedstawicieli miast i gmin powiatu krotoszyńskiego. Oczywiście koźmiński "Zamek" bardzo aktywnie włączył się do udziału w tych obchodach 20-lecia samorządu powiatowego. Oprócz stoiska, na którym zaprezentowano szeroką ofertę edukacyjną szkoły na scenie również byliśmy bardzo widoczni. Swoje umiejętności taneczne zaprezentował Zespół Tańca Ludowego "KOŹMINIACY", zespół wokalno-instrumentalny oraz występy solowe. 

WKRÓTCE PEŁNA FOTOGALERIA I FILMY Z WYSTĘPÓW NASZYCH UCZNIÓW

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk.


MAMY INDEKSY

Trzy uczennice koźmińskiego zamku: Monika Twardowska, Sandra Ratajczyk i Sylwia Parysek, tegoroczne maturzystki, wzięły udział w konkursie „Zostań ekonomistą” zorganizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. W pierwszym etapie należało napisać esej na wybrany temat ekonomiczny. Dziewczyny podjęły się tematu pt. "Ekonomia i finanse z perspektywy młodego człowieka". Napisały prace, która spośród prawie 100 szkół tak zainteresowała Kapitułę, że zajęły trzecie miejsce i zostały zaproszone do etapu drugiego. Etap ten miał miejsce 30 maja w Sali Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego. W etapie tym uczestniczki przedstawiły krótką, 10-15 minutowa prezentacja na temat wcześniejszej pracy. Dziewczyny zrobiły to tak przekonująco, że zajęły w ocenie Kapituły 1 miejsce. Nagrodą jest indeks na studia stacjonarne (dzienne) na dowolnym kierunku wydziału ekonomiczno – społecznego Uniwersytetu Przyrodniczego, czyli ekonomia lub finanse i rachunkowość.
Opiekunem merytorycznym grupy była nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Lidia Niedziela-Skrzypczak.

Fot. i tekst: L. Niedziela-Skrzypczak


I POWIATOWY KONKURS PIOSENKI

Dnia 5 czerwca 2018 roku odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej w Krotoszynie pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i Burmistrza Miasta Krotoszyn. Uczniowie mogli się zaprezentować w dwóch kategoriach zespół oraz solista. Naszą szkołę w pierwszej kategorii reprezentował Szkolny Zespół Muzyczny w składzie: Weronika Pieniężna, Julia Kaźmierczak, Patrycja Kaźmierczak, Alicja Gromadzińska, Martyna Pawłowska, Joanna Bryl zdobywając I miejsce.
W kategorii solista wystąpili Weronika Pieniężna i Kuba Marcisz, który okazał się najlepszy zdobywając I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia Alicja Gościniak


IV MEMORIAŁ LEKKOATLETYCZNY IM. GRZEGORZA NOWACKIEGO

Lekkoatleci z Zamku uczcili pamięć Dyrektora Grzegorza Nowackiego, biorąc udział w IV Memoriale Lekkoatletycznym, który odbył się 28 maja w Krotoszyńskim Ogólniaku. Młodzież nasza zdobyła worek medali: 3 złote medale wywalczyła Monika Twardowska w pchnięciu kulą, skoku w dal i sztafecie 4x300 m., Agnieszka Bruder zdobyła złoto w sztafecie 4x300 m., Mikołaj Borowczyk zdobył 2 złote medale w biegu na dystansie 100 m. i w sztafecie 4x300 m., Jakub Oleszak zdobył złoto w pchnięciu kulą, Krystaian Bergman zdobył srebrny medal w skoku w dal i brązowy medal na dystansie 1500 m, Maciej Grzemski zdobył złoto w sztafecie 4x300 m. i brązowy medal w skoku w dal.
Zawodnicy przysporzyli trenerom Adamowi Kuzia i Dariuszowi Maciejewskiemu wiele satysfakcji.
Gratulacje dla lekkoatletów i ich trenerów z zamku.

GP, DM


KLASA I TGiPC/TE W PARKU LINOWYM

Klasa I TGiPC i TE w środę 30 czerwca od godziny 9.00 zmagała się z atrakcjami Parku Przygód Piaski Szczygliczka - Park Linowy. Uczniowie zostali wyposażeni w profesjolnalny sprzęt wspinaczkowy: uprząż z lonżami, karabinki wspinaczkowe, bloczek zjazdowy - tyrolka oraz kaski. Do wyboru mieliśmy 4 trasy: czerwona - najtrudniejsza, niebieska (wyższa) i pomarańczowa (niższa) - trasy średnie i zielona - najłatwiejsze przeszkody. Trasę czerwoną wybrało - 12 uczestników, natomiast - zieloną 15. Kolejny etap to przygotowanie sprzętu wspinaczkowego, obowiązkowe szkolenie pod okiem dwóch instruktorek i sprawdzenie na poziomie "zerowym" każdego uczestnika. Po etapie przygotowania sprzętu i szkolenia zacząła się prawdziwe sprawdzenie swojej sprawności fizycznej, umiejętności wykorzystania sprzętu wspinaczkowe i oczywiście walki z wysokością. Trzeba przyznać, że obie grupy spisały się wspaniale - co można zobaczyć na fotkach i krótkich filmach. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze sprawdzenia swoich sił wspinaczkowych. Po tak dużym wysiłku z ulgą odwiedziliśmy żubry i park w Gołuchowe, gdzie w zasadzie (choć spacer w upale nie jest łatwy...) regenowaliśmy siły. Uczestnicy określili wycieczkę jednym słowem - SUPER - i chcemy więcej! Dodatkowo klasę należy pochwalić za wspaniałe zachowanie i wykonywanie wszystkich rozkazów głównych komandosów z oddziału "Zamek": kpt. Piotra Pleskacza i kpt. Waldemara Ratajczyka. P.s. - wkrótce nowe fotogalerie i filmiki z tej SUPER wycieczki:) Przede wszystkim trasa CZERWONA!

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk, Piotr Pleskacz i Weronika Pieniężna (II TCPG)

Zapraszamy poniżej do pełnych fotogalerii.

FOTOGALERIA - PRZYGOTOWANIE

FOTOGALERIA - WALKA Z WYSOKOŚCIĄ

FOTOGALERIA - PODSUMOWANIE

FOTOGALERIA - TRASA CZERWONA